kampaň NESEHNUTÍ Brno

Tisková zpráva - 24.4.2007

Světový den laboratorních zvířat v centru Brna

24. duben byl vyhlášen jako Světový den laboratorních zvířat. U této příležitosti naplánovala kampaň NESEHNUTÍ „Za práva zvířat“ v Brně akci upozorňující na problematiku pokusů na zvířatech. Od 11:00 do 17:00 je na Moravském náměstí k vidění informační stánek s materiály a nástěnkou věnující se dané tématice.

Infostánek k pokusům na zvířatech je k vidění v úterý 24. dubna od 11 do 17 hodin. V příjemném prostředí parku na Moravském náměstí kolemjdoucí shlédnou informační tabuli s fotografiemi a aktivistky a aktivisté kampaně „Za práva zvířat“ jim nabídnou materiály k tématu a zodpoví případné dotazy.

„Stavíme se proti pokusům na zvířatech nejenom kvůli nim, protože přeci také pociťují bolest a mají právo na život stejně jako my, ale jsme proti nim také kvůli nám lidem“, říká koordinátorka kampaně „Za práva zvířat“ Magdaléna Navrátilová. „Proč si myslíme, že nás ochrání od toxických, karcinogenních, mutagenních a jiných nebezpečných látek pokusy na zvířatech, když přeci máme jinou fyziologii?“ dodává Kristýna Pešáková, dobrovolnice kampaně. Ve skutečnosti až první tři lidské generace ukáží, zdali je daný prostředek nezávadný. U některých se jejich nebezpečnost projevuje až po desetiletích a vedle týraných zvířat mají pak za následek vážná onemocnění lidí a v některých případech i smrt.

Kampaň NESEHNUTÍ „Za práva zvířat“ realizuje řadu aktivit – především se zabývá ochranou hospodářských zvířat a s tím spojenou propagací vegetariánství a veganství, porušováním práv zvířat v cirkusech a dalšími tématy. Snaží se informovat co nejširší veřejnost prostřednictvím informačních stánků v centru města a rozdáváním letáků.

Akce u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat se uskutečňuje s podporou Nadace na ochranu zvířat.

Více informací:

Magdaléna Navrátilová, koordinátorka kampaně Za práva zvířat, 777 674 679