kampaň NESEHNUTÍ Brno

2.12.2009

Ekologická poradna NESEHNUTÍ Brno

Metropolis live.cz, 2. 12. 2009

Brno //

Možná se vám situace popsaná níže stala, možná se vám může stát.

Místo, kde bydlíte, je pro většinu z vás místem odpočinku a relaxace, kam se utíkáte ukrýt před prací a hektikou tohoto světa.

Jednoho dne na pozemek v okolí přijede těžká technika a vy se třeba z cedulky, která visí na plotu, který ohraničuje staveniště, dozvíte, že přímo před vašimi okny bude stát např. obří supermarket, a díky tomu zmizí okolní příroda a mateřská školka. Vydáte se tedy na úřad s otázkou, co můžete dělat, a zjistíte, že jste přišli pozdě, protože všechna řízení, která pojednávají o stavbě supermarketu, už proběhla.

Takovým to situacím se dá předejít a my vám rádi poradíme, co pro to musíte udělat a jaké kroky podniknout. Dozvíte se, co, kdy a kde se bude ve vašem okolí stavět a jak můžete realizaci plánovaných záměrů aktivně ovlivnit. Specializujeme se sice na prosazování účasti veřejnosti a práv občanů a územní plánování, ale je možné se na nás obrátit i jakýmkoliv jiným ekodotazem (ochrana přírody a krajiny, třídění odpadů, nadměrný hluk a jiné). V případě potřeby a časových možností s klientem či klientkou systematicky spolupracujeme.

O činnosti poradny se můžete dozvědět více na webu www.ekobrana.cz!

Poradna funguje prostřednictvím telefonu (543 214 144), e-mailu (ekoporadna@nesehnuti.cz), webového rozhraní (ekobrana.cz) anebo prostřednictvím osobních konzultací v naší kanceláři tř. Kpt. Jaroše 18, Brno (pondělí, středa 10-12 a 16-18 hodin, nebo jindy po předchozí domluvě). Ekoporadna NESEHNUTÍ je součástí projektu „Síť environmentálního poradenství v Jihomoravském Kraji“, jenž je realizován za finanční podpory SFŽP a MŽP.

 

Autor: Martina Stávková, koordinátorka ekologické poradny NESEHNUTÍ

odkaz na původní článek